İHALE DANIŞMANLIĞI

YAPI MALİYET VE METRAJ İŞLERİNİZİ UZMANINA BIRAKIN

Kamu ihalelerine katılan firmaların, inşaat şirketlerinin, taşeron firmaların ihale aşamasında ve özel sektör işin yapım öncesi ve sonrasında en önem göstermesi gereken konuların başında gelen keşif metrajların hazırlanması yaklaşık maliyet hesaplamalarının çıkartılması gerekmektedir. Merter Proje Yönetimi olarak lisans sahibi olduğumuz AMP programı ile bütün bu işler kuruşu kuruşuna hesaplanarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Hazırlanan metraj ve yaklaşık maliyet raporları sonucu teklif oluşturma aşamasında da firmamız söz konusu iş ile alakalı olarak firmanızın istemesi durumunda teknik destek konusunda her aşamada yardımcı olmaktadır.

Yapılan çalışmalar piyasa araştırmaları, detaylı maliyet analizleri ve indirekt (SGK,Vergiler, Harçlar vb.) giderleri de kapsar şekilde anahtar teslimi olarak sunulmaktadır. Merter Proje Yönetimi resmi idarelere ve müşavir firmalara da ihale şartnamesi, idari ve teknik şartnameler, sözleşme tasarısı, keşif metraj çalışmaları, tahmini bedel tespiti ve bunun gibi gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır.

Dönem içerisinde edindiğimiz tecrübeler sonucu yaklaşık maliyet hesaplanması büyük önem arz etmektedir. Unutulmamalıdır ki gözünüzden kaçan bir imalat kalemi veya yanlış hesaplamalar sonucu oluşacak zararlar mevzuat eksiklikleri gibi sayamadığımız birçok etken firmaların çoğu zaman dönüşü olmayan zararlara sokmaktadır.

Bu nedenledir ki mutlak suretle bu konularda tecrübeli firmalardan teknik destek alınmalıdır.

Kamu ihalelerine katılan firmalara  firmamızın bilgi birikimi ve deneyimiyle ve geçmişte hazırlamış olduğu yüzlerce ihale dosyasındaki bilgiler ile harmanlanarak  ayrıca maliyet hesaplamaları yapılmakta rapor olarak yaklaşık maliyet çalışması oluşturulmaktadır. Raporlar sonucu teklif oluşturma aşamasında da firmamız  söz konusu iş ile alakalı olarak firmanızın istemesi durumunda teknik destek konusunda tavsiyelerini her aşamada belirtmektedir. Uygun fiyatlara malzeme tedarik yerleri usta temini, teknik personel temini gibi konularda da her zaman yanınızdadır.

İhale teknik desteği alabileceğiniz diğer alanlarımız;

 • PROJE YAKLAŞIK MALİYET HESABI YAPILMASI

 • METRAJ HESAPLANMASI

 • DETAY MAHAL LİSTELERİNİN HAZIRLANMASI

 • UYGULAMA ŞARTNAMELERİ HAZIRLANMASI

 • HAKEDİŞ YÖNETİMİ

 • MUKAYESELİ KEŞİF

 • İŞ PROGRAMI

 • FİYAT ANALİZLERİ HESAPLANMASI

 • İHALE DOSYASI HAZIRLANMASI

 • TEKNİK ŞARTNAMELER

 • SÖZLEŞME TASARISI

 • IPARD PROJELERİNİN HAZIRLANMASI

01.

Yaklaşık Maliyet

Lisans sahibi olduğumuz AMP programı ile güncel yıllar içindeki birim poz fiyatları ile detaylı yaklaşık maliyet çalışmaları sunuyoruz.

02.

METRAJ İŞLERİ

12 yıllık Kamu Müteahhitliği ve Danışmanlığı tecrübemiz ile detaylı mahal listesi hazırlanarak metraj çalışması sunuyoruz. Ayrıca İdecad Mimari lisansımız ile büyük projelerin modellemeleri yapılarak AMP programı entegresi ile detaylı metraj çalışması sunuyoruz.

03.

HAKEDİŞ YÖNETİMİ

İster Kamu İhalesi işi olsun ister özel sektör işiniz olsun detaylı hakediş hizmeti sunuyoruz.

04.

İHALE DOSYASI HAZIRLANMASI

Uygulama detay şartnamelerin hazırlanması, Hangi imalatın nerede yapılacağını belirten detaylı mahal listelerinin hazırlanması, Özel imalatlar için piyasa fiyat araştırması ve analiz yapılması işlemleri ile birlikte güncel mevzuatlar içerisinde ihale dosyası hazırlama çalışması sunuyoruz.